Zespół na wesele

DJ kojarzy się nam z dyskoteką, zaś imprezy rodzinne to na pewno nie dyskoteki. Poza tym DJ w klubie, dyskotece stoi za sprzętem i niezwykle rzadko korzysta z mikrofonu.

Scenariuszy wesela może być bezdyskusyjnie wiele, na przykład udaje się postawić na rozrywkę w nowoczesnym trendzie - pozbawione jakiś tradycji plus standardowych weselnych zabaw, bądź też udaje się poprowadzić wesele z zwykłymi punktami programu weselnego jak zabawy, oczepiny i tak dalej. Dla większości ludzi DJ na weselu kojarzy się za laptopem na białym stoliku i człowiekiem, jakiego w zasadzie nie widać zza sprzętu. Jednak to zaledwie stereotypowy punkt widzenia. Zapytacie dlaczego DJ wesele Kielce ?

Przyczyn jest naprawdę sporo. Po pierwsze ludzie będą się bawili przy oryginalnej muzyce, bez zagrożenia, że nie spodoba się im wykonanie konkretnej piosenki przez zespół.

Po drugie usługa Dj’a jest o wiele bardziej dogodna cenowo, bo gra samemu i nie musi dzielić się swoim honorarium. A więc, cena może być o wiele niższa niżeli w przypadku wieloosobowego zespołu.

Po trzecie DJ ma kolosalny repertuar granej muzyki. Właściwie umie grywać każdą piosenkę, jaką zażyczą sobie goście czy też państwo młodzi. I wreszcie po 4 – na przyjęciu goście usłyszą w przetestowanej jakości muzyki. Wszyscy usłyszą wersje muzyki, jakie najbardziej są lubiane i sławne. Jest też parę minusów DJ na zaślubinach. Wesele to jedna z nielicznych imprez, na jakich moglibyśmy posłuchać muzyki na żywo, która czyni charakterystyczny klimat – tak utarło się w polskiej tradycji.

DJ niestety nie posiada opcji grania na żywo. Powinniśmy pamiętać, że nie każdy DJ umie prowadzić wesele i oczepinowe zabawy. Choć oczywiście nie jest to zasadą. Najgorszą katastrofą jest niedobór prądu – jeżeli braknie energii elektrycznej goście a także państwo młodzi będą siedzieć w ciszy. Chyba, że w lokalu jest pomocnicze źródło zasilania.

Komentarze:

Aleksandra
Od dawna obmyślamy a także wyczekujemy na ten wyjątkowy dzień - ślub. Kilka razy biliśmy się z myślami jaką muzyczkę wybrać - czy dj na wesele śląsk czy okaże się odpowiedni? Choć koszty ślubu są ogromne i trzeba było z czegoś sobie odpuścić...
Zofia
A więc postanowiliśmy wybrać DJ plus winyle. Absolutnie zanalizowaliśmy za i przeciw tzn. wolimy oryginalne nagranie, bez długich przerw na zjadanie zespołu muzycznego. Oprócz tego dj jest 3 razy tańszy od 3-osobowej orkiestry.Powiązane słowa: