Z których ulg można skorzystać w PIT-37?

Chyba nikt z nas nie lubi corocznego rozliczania się z podatków. Sporo ludzi gubi się w przepisach oraz nie bardzo orientuje się jak ma sobie z tym dać radę. Dostępna jest możliwość odliczenia niektórych rzeczy od zapłaconego podatku, jednakże nie każdy z podatników o nich słyszał.

Ulga na dzieci

Jest to jedna z najpopularniejszych ulg umożliwionych przez państwo. Przysługuje ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma podatnik. Wysokość ulgi ulgi zależy od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł na miesiąc na trzecie 166,67 zł za miesiąc, a na czwarte i każde kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga na internet

Ulga ta obecnie została dosyć mocno ograniczona. Można z niej korzystać wyłącznie przez dwa kolejne lata podatkowe. Co oznacza, iż ulgętę możemy rozliczyć wyłącznie w dwóch rozliczeniach, za dwa kolejne lata podatkowe. Ograniczona jest również kwota odliczenia, z jakiego może korzystać podatnik a wynosi ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz więcej Polaków decyduje się na odkładanie na przyszłą emeryturę, korzystając z trzeciego filaru. Ci, co decydowali się na oszczędzanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczać wpłaty na ten fundusz. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wielkością przychodów oszczędzającego i max wartością składek, jakie możemy oszczędzić w przeciągu roku na IKZE.

Ulg podatkowych jest znacznie więcej. Dokładne informacje w tym temacie odnajdziesz na portalu www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się też, jak rozliczyć PIT-37, jak wygląda wspólne rozliczanie z małżonkiem czy też rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dziecko.Powiązane słowa: