Z której ulgi możemy skorzystać w PIT-37?

Na pewno żadne z nas nie trawi corocznego rozliczania się z podatków. Dużo z nas nie odnajduje się w przepisach i nie do końca orientuje się jak ma sobie z tym poradzić. Istnieje możliwość odliczenia różnych rzeczy od płaconego podatku, aczkolwiek nie każdy o nich wie.

Ulga na dzieci

Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg umożliwionych przez państwo. Przypada ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma rozliczająca się odoba. Wielkość ulgi uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł miesięcznie, a na czwarte i kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga za internet

Ulga ta w tej chwili została już dosyć mocno ograniczona. Można z niej skorzystać tylko przez dwa kolejne lata podatkowe. Co oznacza, że ulgę tą możemy wykazać tylko w dwóch zeznaniach, za dwa kolejne lata. Ucięta jest również kwota odliczenia, z którego może skorzystać podatnik i wynosi ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz większa ilość osób decyduje się na odkładanie na przyszłą emeryturę, korzystając z trzeciego filaru. Ci, którzy decydowali się na oszczędzanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczyć wpłaty na ten fundusz. Z ulgi mogą korzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wielkością przychodów podatnika i maksymalną wielkością składek, jakie możemy odłożyć w przeciągu roku na IKZE.

Ulg podatkowych jest zdecydowanie więcej. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się również, jak rozliczać PIT-37, jak wygląda wspólne rozliczanie z małżonkiem czy rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dziecko.Powiązane słowa: