Z jakiej ulgi możemy skorzystać w PIT-37?

Chyba nikt z nas nie lubi rocznego rozliczania się z podatków. Bardzo dużo z nas gubi się w procedurach i niezbyt wie w jaki sposób sobie z nim dać radę. Jest możliwość odliczenia różnych rzeczy od zapłaconego podatku, jednakże nie każdy z nas o nich słyszał.

Ulga na dzieci

Jest jedną z najpopularniejszych ulg wprowadzonych przez przepisy. Przysługuje ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma rozliczająca się odoba. Wielkość ulgi uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł miesięcznie, natomiast na czwarte i każde kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga na internet

Ulga ta w tej chwili została już dosyć mocno ograniczona. Można z niej korzystać tylko przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Co znaczy, że ulgętę można rozliczyć tylko w dwóch zeznaniach, za dwa kolejne lata podatkowe. Ograniczona jest również kwota odliczenia, z którego może korzystać podatnik i wynosi ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Dużo większa ilość Polaków decyduje się na oszczędzanie na przyszłą emeryturę, korzystając z trzeciego filaru. Ci, co zdecydowali się na odkładanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczyć przelewy na ten fundusz. Z ulgi mogą korzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wysokością przychodów oszczędzającego i max wartością składek, jakie możemy oszczędzić w ciągu roku na IKZE.

Ulg podatkowych jest zdecydowanie więcej. Więcej informacji w tym temacie odnajdziesz na www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się także, jak rozliczać PIT-37, na czym polega wspólne rozliczanie z mężem lub żoną czy też rozliczenie osób samotnie wychowujących dzieci.Powiązane słowa: