Z jakiej ulgi możemy skorzystać w PIT-37?

Na pewno nikt nie trawi rocznego rozliczania się z podatków. Wiele ludzi nie odnajduje się w przepisach oraz nie do końca wie w jaki sposób ma sobie z tym poradzić. Jest opcja odliczenia różnych rzeczy od zapłaconego podatku, niestety nie każdy o wszystkich wie.

Ulga na dzieci

Jest jedną z najpopularniejszych ulg umożliwionych przez państwo. Przypada ona na każde dziecko, bez różnicy ile dzieci ma podatnik. Wysokość ulgi ulgi uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł na miesiąc na trzecie 166,67 zł za miesiąc, a na czwarte i każde kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga za internet

Ulga ta w tej chwili została już dosyć bardzo mocno ograniczona. Można z niej skorzystać wyłącznie przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Co znaczy, iż ulgę tą możemy rozliczyć wyłącznie w dwóch zeznaniach, za dwa kolejne lata. Ograniczona jest również wysokość odliczenia, z jakiego może skorzystać podatnik a wynosi ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz więcej Polaków decyduje się na oszczędzanie na przyszłą emeryturę, korzystając z trzeciego filaru. Ci, którzy zdecydowali się na odkładanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczyć wpłaty na to konto. Z ulgi tej mogą korzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wysokością przychodów podatnika oraz maksymalną wielkością składek, jakie możemy oszczędzić w przeciągu roku na IKZE.

Ulg jest znacznie więcej. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziesz na stronie www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się również, jak rozliczać PIT-37, na czym polega wspólne rozliczanie z małżonkiem czy rozliczenie osób samotnie wychowujących dzieci.Powiązane słowa: