Z jakiej ulgi możemy skorzystać w PIT-37?

Raczej nikt nie lubi rocznego rozliczania się z podatków. Dużo osób nie odnajduje się w przepisach i nie do końca orientuje się w jaki sposób ma sobie z nim poradzić. Jest opcja odliczenia niektórych rzeczy od płaconego podatku, jednak nie każdy z nas o wszystkich słyszał.

Ulga na dzieci

Jest to jedna z najpopularniejszych ulg wprowadzonych przez przepisy. Przysługuje ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma podatnik. Wysokość ulgi ulgi uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł miesięcznie, a na czwarte i kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga na internet

Ulga ta w tej chwili została już dość bardzo ograniczona. Możemy z niej skorzystać tylko przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Co oznacza, iż ulgętę można rozliczyć wyłącznie w dwóch zeznaniach, za dwa kolejne lata. Ucięta jest również kwota odliczenia, z którego może korzystać podatnik i równa się ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na oszczędzanie na przyszłą emeryturę, korzystając z trzeciego filaru. Ci, co decydowali się na odkładanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczać przelewy na ten fundusz. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wysokością przychodów podatnika i maksymalną wartością składek, jakie możemy oszczędzić w przeciągu roku na IKZE.

Ulg podatkowych jest zdecydowanie więcej. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na portalu www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się także, jak rozliczyć PIT-37, na czym polega wspólne rozliczanie z małżonkiem czy też rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dzieci.Powiązane słowa: