Z jakich ulg można skorzystać w PIT-37?

Na pewno nikt z nas nie trawi rocznego rozliczania się z podatków. Wiele ludzi nie odnajduje się w przepisach i niezbyt orientuje się w jaki sposób ma sobie z nim dać radę. Istnieje możliwość odliczenia różnych rzeczy od zapłaconego podatku, jednakże nie każdy z podatników o nich słyszał.

Ulga na dziecko

Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg wprowadzonych przez przepisy. Przysługuje ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma podatnik. Wielkość ulgi zależy od ilości dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł miesięcznie, natomiast na czwarte i kolejne 225 zł miesięcznie.

Ulga za internet

Ulga ta obecnie została już dosyć bardzo mocno ograniczona. Można z niej skorzystać tylko przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Co oznacza, że ulgę tą można wykazać tylko w dwóch rozliczeniach, za dwa kolejne lata podatkowe. Ograniczona jest również kwota odliczenia, z którego może korzystać podatnik i równa się ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz więcej osób decyduje się na odkładanie na przyszłą emeryturę, korzystając z III filaru. Ci, którzy decydowali się na odkładanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczyć przelewy na to konto. Z ulgi tej mogą skorzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wysokością przychodów podatnika oraz max wielkością składek, które możemy odłożyć w przeciągu roku na IKZE.

Ulg podatkowych jest zdecydowanie więcej. Dokładne informacje na ich temat odnajdziesz na stronie www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiedzieć się możesz także, jak rozliczać PIT-37, na czym polega wspólne rozliczanie z mężem lub żoną czy też rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dziecko.Powiązane słowa: