Współczesna magia

Wróżki przeważnie kojarzą nam się z trochę ekscentrycznymi starszymi kobietami, z czarnym kotem i kolorowymi chustami. Chociaż dzisiejsza wróżka idzie z duchem czasu, ale absorbuje się tymi samymi słabostkami. Obecnie dalej sporo osób postrzega wróżki jako kobiety, które posiadają styczność ze złymi mocami.

Jednak wzorzec ten dość prędko uległ przeobrażeniu. Możemy to zobaczyć po tym, jak sporo ludzi korzysta z rad wróżek oraz wróżbitów. Wróżka jest po to, ażeby pomóc zwykłemu człowiekowi w jego powszednich dolegliwościach. Dla wielu osób wróżka wyręcza psychologa, doradcę pożyczkowego plus filozofa w jednej osobie. Współcześnie pełni całkiem odrębną funkcję niżeli kiedykolwiek. Każdy zawodowy wróżbita, jasnowidz zdają sobie sprawę, że przechodzą do niego osoby z odmiennymi kłopotami życiowymi.

Nazewnictwo doradca duchowy wydaje się w tym miejscu jak najbardziej na miejscu, bowiem takiego rodzaju osoba nie tylko definiuje usposobienie, charakter swojego klienta, jego przeszłość, teraźniejszość a ponadto przyszłość, jednakże również zdoła dać radę, co musimy dokonać w konkretnej kwestii, a także wybrać formę terapii. W pracy nad innymi osobami kardynalnym celem jest skupienie się na rozwiązaniu jego kłopotu albo uzmysłowienie mu gdzie popełnia błąd niż samo przepowiadanie niedalekiej przyszłości. Aktualnie gabinety jasnowidzów są swego wariantu poradnie psychologiczne.

Telefon to zasadnicze narzędzie pracy obecnej wróżki, ale komputer i globalna sieć także się sprawdzają. Wróżka na telefon jest dość fajna, ale wróżki wolą osobisty kontakt z osobą, jakiej wróżą. Wspominajmy o tym, że tak naprawdę nasza przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nas samych i w naczelnej mierze determinowana jest naszą teraźniejszością a dodatkowo przeszłymi decyzjami życiowymi.Powiązane słowa: