Wpływ gier na rozwój

Gry komputerowe nie mają bodajże ciekawej opinii u psychologów rozwojowych, ani u pedagogów. Na temat wad tego modelu rozrywki a także negatywnego wpływu, jaki zdołają one wywierać na latorośl napisano całe poradniki, nie ma więc potrzeby zmieniać w tym miejscu wszystkich zarzutów jakie im się składa – dość powiedzieć, że dzieci, jakież zbytnio dużo czasu spędzają w rzeczywistości wirtualnej, zdołają posiadać tendencję do zamykania się w niej i że rodzicom stosownie trudno kontrolować treści z jakimi nasza pociecha spotyka się grając. Komputer to jednak nie tylko zagrożenie jednak też narzędzie.

Gry komputerowe są rozmaite – nie wszystkie epatują przemocą i nie wszelkie powodują, że nasz malec zacznie wycofywać się w rzeczywistość wirtualną wydatkiem tej prawdziwej. Wiele z nich może pomóc otrzymać dziecku zdolności przydatne w realnym świecie, jak logiczne myślenie, a do tego rozkręcać twórcze myślenie oraz spostrzegawczość. Gry logiczne to świetny prezent na Dzień Dziecka. Kiedy nasza pociecha wykazuje zamiłowanie komputerem plus zdolności jeśli chodzi o stosowanie go – nie warto jej przed tym bronić. Komp może w tym przypadku odegrać funkcje swoistej przynęty.

Dzieciaki po prostu lubią przesiadywać przy nim czas, moglibyśmy to więc użyć oferując im możliwość spędzenia czasu na zabawie, jaka pomoże im się rozwinąć, a dodatkowo – nie będzie ich nudzić, jednakże wciągać. Ciekawe, że pasję do gier logicznych rodzice najczęściej dzielą z dzieckiem. Czasami wystarczy jedynie przejście kilku stopni demonstrując dziecku zasadę działania, ażeby odszukać, że dla pełnoletnich to także jest w stanie być pasjonująca i rozwijająca rozrywka.

A jeżeli okaże się, iż dziecko będzie osiągało od nas lepsze wyniki – moglibyśmy być z niego naprawdę dumni.Powiązane słowa: