Tychy- gdzie znajdziesz tu nocleg?

Tychy to jedno z największych miast z obszaru Śląska. Usytuowane na granicy Kotliny Oświęcimskiej i Wyżyny Śląskiej miasto przyciąga nie jedynie przedsiębiorców wiążących swe życie z lokalną branżą hutniczą i wydobywczą, lecz także spore tłumy turystów.

Choć Tychy uważa się wciąż za zanieczyszczoną miejscowość, w której rządzi przemysł, to okazują się być coraz bogatszą w atrakcje turystyczne lokalizacją. Przeto także gdy napominamy o noclegi tychy są coraz mocniej rozwinięte, a infrastruktura turystyczna daje radę działać coraz prężniej. I co tu się dziwić. W mieście da się znaleźć budynki, zbudowane w latach średniowiecza, a w obrębie miasta znajduje się 150 hektarów powierzchni zielonych – parków, skwerów oraz ogrodów. Na specjalną uwagę może zasługiwać osiedle „A” nazywane także inaczej Osiedlem Anny, czyli kompleks architektoniczny mieszczący aż 6000 osób, wydający się strzałem w dziesiątkę ku ideału socjalistycznego budownictwa. Pełna spójności, efektowna zabudowa, nowocześnie zmodulowany układ ulic tworzących spójność z centralnym placem z obiektami publicznymi czyni z osiedla A niezwykły zabytek socjalistycznej myśli architektonicznej. Przy tym wszystkim, zdaje się być to jeden z niewielu kompletnie ukończonych tego typu projektów w Polsce.

Tychy są też niebywale pociągające zważając na panujący tu klimat. Przez szczególne usytuowanie, w tym mieście praktycznie cały czas wieje wiatr, dlatego Tychy są nazywane „miastem przeciągów”. Ponadto niezwykle wcześnie (nieraz też we wrześniu) w Tychach zaczyna padać śnieg. Z powodu tych cech, to miasto aglomeracji śląskiej jest ze wszystkich miar warte zwiedzenia. Samo w sobie ma dużo do zaoferowania, ale także może stać się wygodną bazą wypadową do zwiedzania obszaru całego Śląska.Powiązane słowa: