Szybka nauka jazdy na deskorolce

Nauka jazdy na deskorolce jest procesem długotrwałym i powikłanym. W czasie nauki dzieje się wiele kontuzji, które nie tylko mogą poważnie odbić się na zdrowiu, ale wywołać długą przerwę w treningach. Niestety nie istnieje coś takiego jak kurs jazdy na deskorolce, zatem trzeba uzbroić się w cierpliwość, szczególnie gdy rozpoczniemy naukę trików bądź akrobacji.

Na szczęście w globalnej sieci możemy odszukać wiele filmików na temat jazdy na deskorolce. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło skate video online i pojawi nam się sporo stron oraz filmików oddanych temu sportowi. Na starcie choćby standardowa jazda będzie sprawiała kłopot. Prawidłowo jest zaznajomić się z faktem, iż deskorolka jeździ do przodu i do tyłu, zatem bardzo warto złapać się czegoś i swobodnie się z tym oswoić. Poruszanie deski najpiękniej zacząć od odpychania się od podłoża w taki sposób, żeby deskorolka ruszyła do przodu.

Nie zaleca się na starcie nauki wskakiwać na nią z rozbiegu, ponieważ jest w stanie zakończyć się to upadkiem. W początkowych etapach nauki jazdy na deskorolce niebywale ważne jest panowanie nad upadkami i łagodzenie ich rezultatów. Są one naturalną częścią wszelakiego procesu uczenia się i nie trzeba się zniechęcać, nawet jeśli są one stałe. Upadki zdarzają się podczas jazdy na deskorolce nawet najbardziej doświadczonym, na przykład wówczas, gdy podczas zwyczajnej jazdy kamyk wpadnie pod kółko. Błędem byłoby w takiej sytuacji wystawienie rąk do przodu oraz próba upadku na nie.

Tego typu zachowanie powoduje, iż cała masa ciała skupia się na rękach i bardzo łatwo wtedy o ich złamanie. Nauka jazdy na deskorolce winna wykształcić we każdych jeżdżących odruch upadku na większą powierzchnię ciała, bowiem minimalizowane jest wówczas ryzyko kontuzji.Powiązane słowa: