Skutki uboczne palenia dopalaczy

Dopalacze to narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przeważnie po substancje psychoaktywne sięgają młode osoby. Prawie nieświadome zagrożenia, jakie dopalacze niosą dla zdrowia oraz psychiki. Jakie zdołają być rezultaty zażywania dopalaczy?

Dopalacze, jednakowo jak narkotyki, posiadają postępowanie psychoaktywne, czyli posiadają na celu wywoływać w organizmie poszczególne stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji i sami fachowcy posiadają trudności z jednoznacznym stwierdzeniem, czym są dopalacze sklep. Jedni traktują je za rodzaj narkotyków, które tym tylko różnią się od tych „prawdziwych” narkotyków, że do niedawna były sprzedawane legalnie. Pozostali określają je jako substancje psychoaktywne, zaś jeszcze inni opowiadają na nie „produkty kolekcjonerskie”.

Mogą być pochodzenia naturalnego, a są pośród nich preparaty ziołowe, zawierające głównie związki halucynogenne, przykładowo. te oparte na wyciągach z muchomora czerwonego albo plamistego, szałwii wieszczej, powoju hawajskiego, kratoma (liście drzewa Mitragyna Speciosa). Są dostępne pod formą suszu czy też ekstraktu. Najczęściej jest tak, że 1 dopalacz zawiera w sobie związki pochodzące nie z jednej, jednak kilku, a nawet kilkunastu roślin!

A skoro wszelka z nich może posiadać po kilka elementów o działaniu psychoaktywnym, alkaloidy, bardzo łatwo sobie zobrazować, jak wpływa wspomniany dopalacz. Po połknięciu takiej piorunującej mieszanki pojawia się nadwrażliwość zmysłowa, zmienne nastroje, charakteryzujące się nagłym przejściem od euforii do depresji, omamy. Do najmniej niebezpiecznych objawów otrucia dopalaczami przynależą bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu serca, bezsenność, duże problemy z koncentracją, stany lękowe.Powiązane słowa: