Przyjedź do Chorzowa i doceń to!

Chorzów to przemysłowe miasto, stanowiące serce Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Nie niesie skojarzeń tak od razu z turystyką, a przecież miasto to szczyci się nienudną historią. Onegdaj Jaworzno zdało się być nawet stolicą Rzeczpospolitej Krakowskiej. Pierwsze nawijki o istocie miasta zdają się pochodzić z 1229 roku i od tego czasu toczy się historia miasta. Przez to w mieście mieści się sporo zabytków oraz tego con warte zobaczenia.

Od najstarszych, mających pamięci czasy średniowiecza budynków takich jak kościół świętego Wojciecha do tego co pozostało po II wojnie światowej takich jak Centralny Obóz Pracy czyli miejsce,w którym przetrzymywano żołnierzy AK, Polaków, Niemców, Cyganów i pozostałych więźniów systemu faszystowskiego. Obóz ów był wzorowany na sowieckich łagrach i do tej chwili uda się zwiedzać pozostałości po dawnym więzieniu. Poza tym na terenie miasta znajdują się przeróżne zabytki oraz atrakcje turystyczne – takie jak przykładowo budynek dawnej rzeźni z końca XVIII wieku, będący zabytkiem techniki.

Mimo przemysłowego charakteru miasta, infrastruktura turystyczna, jak na całym Śląsku zdaje się być tutaj totalnie poddana rozbudowie, dzięki czemu do miasta przybywa troszkę większe ilości gości z calutkiej Polski i innych krajów, głównie Niemiec. Dodatkowo, nocują tu również przedsiębiorcy związani z Okręgiem przemysłowym, przez co też noclegi w jaworznie to rozwinięta baza hoteli oraz pensjonatów na różnym standardzie, będące odpowiedzią na różnego rodzaju oczekiwania ludzkie. Odszukamy tutaj i hotele o wysokim standardzie, i skromniejsze pensjonaty a ponadto sieć kwater prywatnych.

noclegi w chorzowie to także kapitalna baza wypadowa do zwiedzania całego terenu Śląska.Powiązane słowa: