Nocleg w Tychach - to ma sens!

Tychy to jedno z największych miast aglomeracji śląskiej. Mieszczące się na pograniczu Kotliny Oświęcimskiej i Wyżyny Śląskiej miasto zachęca do przyjazdu tutaj nie jedynie prowadzących firmy związanych z miejscową branżą hutniczą i wydobywczą, ale również niezliczone rzesze turystów.

Choć Tychy uważa się stale za zanieczyszczoną miejscowość, w której rządzi przemysł, to zaczynają być coraz bogatszą w atrakcje turystyczne lokalizacją. Przez co także jeśli napominamy o noclegi tychy zdają się być coraz lepiej rozwinięte, a infrastruktura turystyczna daje radę działać coraz prężniej. Nic w tym dziwnego. W mieście można wyszukać budynki, pamiętające jeszcze czasy średniowiecza, a w granicach administracyjnych miasta jest 150 hektarów powierzchni zielonych – parków, skwerów oraz ogrodów. Na specjalną uwagę zasługuje osiedle „A” określane również inaczej Osiedlem Anny, czyli kompleks architektoniczny na ponad 6000 osób, wydający się strzałem w dziesiątkę ku ideału socjalistycznego budownictwa. Pełna spójności, efektowna zabudowa, nowocześnie zmodulowany układ ulic tworzących spójność z centralnym placem z obiektami publicznymi czyni z osiedla A niezwykły zabytek socjalistycznej myśli architektonicznej. Co więcej, wydaje się być to jeden z kilku nielicznych całkowicie ukończonych tego typu projektów w kraju.

Tychy są też niebywale pociągające pod względem klimatycznym. Przez szczególne usytuowanie, w tym mieście praktycznie cały czas wieje wiatr, dlatego Tychy są nazywane „miastem przeciągów”. Poza tym niezwykle wcześnie (nieraz też we wrześniu) w Tychach zaczyna padać śnieg. Z powodu tych cech, to miasto aglomeracji śląskiej okazuje się być ze wszystkich stron warte zwiedzenia. Samo w sobie ma niemało do zaoferowania, ale także może stać się dogodną bazą wypadową do zwiedzania terenu całego Śląska.Powiązane słowa: