Muzyka dj na poprawiny

W naszej tradycji poprawiny najczęściej kojarzone są z siedzeniem przy suto zastawionym stole, w wielu przypadkach z ogromnym bólem głowy, jaki jest wynikiem głośnej ślubnej imprezy do białego rana.

Czy jednak za każdym razem powinny one wyglądać w ten sposób? Miejsce organizacji poprawin jest w ogromnej mierze zależne od miejsca w jakim organizowane było wesele. Jeśli wesele robione było w wynajętej sali, przeważnie koszty organizacji poprawin są o wiele niższe niż, wtenczas kiedy wesele odbywało się w knajpie i tam też robione są poprawiny. Pamiętajmy, ażeby godzinę zaczątku poprawin z głową wyznaczyć. Młoda Para powinna dać wyspać się nie tylko gościom, lecz przede wszystkim sobie – Państwo Młodzi powinni salę weselną opuścić jako ostatni. Dobrze jest także pomyśleć o przekazaniu gościom wiadomości na temat strojów, jakież mają obowiązywać na poprawinach. Fakt jest taki, iż ubiory te w stosunku ze strojami weselnymi, są bardziej swobodne.

Jeżeli mówimy o menu, to niezwykle często opiera się ono na tym, co zostało z wesela. Wszystkie mięsa pieczone mogą pozostać podane, większa część ciast także. Jednakże przed położeniem ich na stół rozsądnie jest sprawdzić, czy aby na pewno nadają się one do spożywania. Jeżeli w czasie weselnej zabawy podawano rosół, wówczas można wykorzystać go do przyrządzenia na jego podstawie drugiej zupy. Żeby poprawiny nie były nudne, dobrze jest zatroszczyć się o takie rozgrywki jak muzyka. Sporo zespołów weselnych gra również na poprawinach. Wśród nich jest DJ na poprawiny Kielce.

Rozsądnie jest przy okazji poprawin spróbować rozruszać gości, aby nie siedzieli zaledwie przy stole. W tym zamiarze nie tylko moglibyśmy wyciągać ich do tańca, ale również zaproponować im różnego gatunku gry albo zabawy. Muzyka na poprawinach nie powinna być dynamiczna i skoczna, lecz spokojna.

Komentarze:

Zofia
W jaki sposób ustalacie kwestie muzyki na poprawiny? My planujemy przygotowywać sami muzę, sprzęt byśmy pożyczyli. Poprawiny planuję że będą bardziej na luzaku jednakże w tej samej sali co urządzają wesela filmowanie Lublin poprawin nie będzie już konieczne. Pragnęlibyśmy, żeby goście się wszak trochę pobawili, jednak wątpię czy taka muzyka przypadnie im do gustu.Powiązane słowa: