Mieszkanie w nowoczesnej odsłonie – styl skandynawski

Marząc o jasnych, przejrzystych i wypełnionym ładem wnętrzach, styl skandynawski to jest to, na co powinieneś się zdecydować. Okazuje się być on {nietrudny|niezwykle prosty|nieskompilowany|bardzo łatwy ,by go uzyskać we wnętrzach, a całość za sprawą tego, iż styl ten stawia na minimalizm. I to minimalizm wszechobecny – od sypialni, poprzez kuchnię, aż po łazienkę.

Styl skandynawski nie znosi sztucznych materiałów. Niemal każdorazowo więc tak samo podłoga jak i meble są wykonane z prawdziwego, naturalnego drewna. Praktycznie zawsze mają koloryt w jasnych odcieniach – w tej chwili najmodniejsza zdaje się być szarość, którą powoli próbuje wypierać biel. Te obydwie barwy zestawione z jasnym, naturalnym beżem to właśniekluczowa kolorystyka omawianego stylu. Czysta forma tego typu nie znosi także nadmiernych dekoracji, przez co przeważa w nim minimalizm.

Postaraj się jak najbardziej ograniczyć ilość tego co będzie ozdabiać – wystarczą fotografie w białej, wykonanej z drewna ramce (najpiękniej będą wyglądały te rozjaśnione lub czarno-białe) albo kilka wazonów w prostej formie, ceramicznych bądź szklanych. Jeżeli obrazy na ściany to spokojne, składające się z paru delikatnych kolorów albo wręcz odwrotnie – konkretnie wybarwione, bardzo kolorowe bądź utrzymane w odcieniach jednej barwy. Obrazy są całkiem fundamentalnym elementem w dekoracji stylu skandynawskiego, przez co wskazane jest dobierać je z niezmierną bacznością.

Inne niezastąpione dodatki do tego stylu to poduszki. Zwykle są wykonane z naturalnych materiałów – na przykład lnu. Zazwyczaj ich koloryt to zimne, spokojne tony, aczkolwiek zdają się być dokładnie tym elementem, który ozdobi całą przestrzeń mieszkalną. Różnorodna kolorystyka i uznawanie kontrastu – to właśnie to, co podkreśli aranżację i wpłynie na to, iż zachowasz humor na dobre.Powiązane słowa: