Klendarz przyjacielem czlowieka

W każdym budynku znajdzie się kalendarz, mniejszy czy większy, przenośny czy też ścienny, zwyczajny czy też internetowy, tak czy owak jest.

Pomimo porzekadła, ze szczęśliwi czasu nie liczą, to trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez niego. Kalendarz służy przede wszystkim do sprawdzania gdy występują święta, jaką mamy obecnie datę i dzień tygodnia, ale nie tylko. Możemy w nim zapamiętać istotne daty nie związane ze świętami ogólnymi, ale tymi naszymi, rodzinnymi. W kalendarzu najczęściej zaznaczamy urodziny jak również imieniny najbliższych. Z tymże 2 nie mamy większego kłopotu, bowiem w każdym kalendarzu istnieją umieszczone imiona osób, które w pewien dzień imieniny obchodzą. Za tym możemy również notować daty rocznic ślubów, znaczące przedstawienia podopiecznych w szkole, termin wizyty u dentysty lub również różnego rodzaju znikome rodzinne „uroczystości”.

Kalendarz jest niezastąpionym przyjacielem społeczeństwa, który przez odliczanie czasu do ważnych ceremonii może nam nie zapomnieć coś co doniosłe. Tak tak, nie boje się wykorzystać tegoż sformułowania, ponieważ nietaktem byłoby stwierdzić, iż jest on zaledwie kilkoma kartkami papieru. Niech ktoś spróbuje zdjąć kalendarz ze ściany na chociażby siedem dni, schować go do szuflady, ten z telefonu usunąć, i wyrzucić kalendarzyk podręczny. Egzystencje bez niego istniało by jak bez ręki, a jeśli ktoś nie wierzy, zawsze może skorzystać. Za tym w kalendarzu możemy wydobyć dużą liczbę dat wzniosłych chwil, o których nawet nie zawsze mamy czas pamiętać.

Bo któż dokładnie wie, kiedy jest dzień bez papierosa, dzień trzeźwości, czy sprzątanie ziemi?

No właśnie. Niektórzy mają mordęgę z zapamiętaniem daty własnych urodzin. A za tym po co zaprzątać sobie łeb tysiącem dat, zapamiętywaniem takowego wszystkiego, niczym jesteśmy w stanie posiadać wszystko zanotowane w jednym miejscu. Wystarczy to, iż dbamy o rodzinę, myślimy w miejscu pracy, w szkole oraz na to poświęćmy wolne miejsce w mózgu, a wszelkie ważne daty zostawmy kalendarzowi, on będzie pamiętać je za nas.Powiązane słowa: