Kalorie spalisz szybciej niż myślisz - wybierz trening na trampolinie

Jumping fitnes, czyli jeden z najświeższych hiciorów "fit mody". Ten niesamowity trening na trampolinie to kapitalna zabawa, która daj szansę na to, by także nieco zmęczyć. Nie od dnia dzisiejszego mówi się, że podskoki są niezastąpionym pomysłem na przyspieszenie pracy serca, co wiąże się za razem z rozpoczęciem szybszego spalania kalorii. Przeto dokładnie w ostatnim czasie trening na trampolinie zdobył tak sporą powszechność – zdaje się być faktycznie tym o wysokiej skuteczności. Na dodatek nie masz musu latać do klubu fitness, trampolina to przedmiot, który możesz po prostu zamontować w swoim ogrodzie.

Trening na trampolinie dodaje energii i jest świetną zabawą, pożądane byłoby więc połączyć go z układem choreograficznym przy energetycznej muzyce, która dodatkowo będzie nakręcała cię do tego, by działać. To naprawdę intensywny wysiłek, jednakże gdy zaczniesz się przy nim świetnie bawić, na pewno przez pewien dłuższy czas nie poczujesz zmęczenia. Jedna 60 minut podskoków sprawia, że da się spalić między 600 a 1200 kcal, dlatego naprawdę ma sens taki trening. Jest to nie jedynie trening cardio, przeznaczony dla osób, które pragną spalić tłuszcz i poprawić swoją kondycję, ale także dla osób, które próbują wszystkiego, by ukształtować własne nogi oraz pośladki, pozbyć się stresu oraz wpłynąć na to poprawę własnej kondycji ruchowej.

Trampolina posiada tę przewagę nad prostą skakanką, że jest miękka. Nie ma co zaprzeczać, że też musisz mobilizować mięśnie do pracy, jednak nie jesteś w stanie obciążyć ich zanadto. Prócz tego nie jest to obciążenie dla stawów skokowych, odmiennie do podskoków na twardej powierzchni. Nie zajmuje także dużo miejsca – można wybrać taką, która zda się być jednoosobowa, nie potrzebuje więcej przestrzeni niż orbitrek bądź stepper, dlatego warto postawić w domu i skakać na zdrowie.Powiązane słowa: