Jakiej muzyki słucha współczesna młodzież? Czego słucha obecne młode pokolenie?

Co lubi obecna młodzież? dzisiejsza muzyka to słowo niebywale obszerne i także niełatwo jest prawdziwie przydzielić jej zwolenników. Zależnie do gatunku typu muzycznego formują się rozliczne subkultury, w których to właśnie nowa generacja czyni najobszerniejszy część słuchaczy. Spośród  popularnych gatunków muzycznych początku XXI wieku wymienić można głównie pop, rock, techno oraz hip-hop. Oczywiście, ma wątpliwości, że motywy te zawsze przechodzą się, a świeże typy biorą z już znanych. W taki nieskomplikowany sposób powstał rock-pop, a z muzyki elektronicznej już dosyć dawno temu wywiódł się tak zwany trance.

Wszelkie wspomniane powyżej gatunki to jedynie swojego rodzaju „wierzchołek góry lodowej”, ponieważ sam rock to ponadto przykładowo: rock alternatywny oraz punk rock. Ten właśnie gatunek obecnej muzyki pochodzi z rock and rolla, przodującego pomiędzy fanów już od lat 40’ poprzedniego wieku. Co zajmujące, rock and roll jest jednocześnie pierwowzorem popu –gatunku wiele przystępniejszego w przyswojeniu, o nieco bardziej łatwym przekazie.

Nowoczesna młodzież identyfikuje się z rodzajem, którego wybiera , amatorzy hip-hopu w przewadze wywodzą się ze środowisk miasta i poprzez rymowane brzmienia poświęcone zazwyczaj nieciekawej) szatemu otoczeniu urzeczywistniają swój veto przeciw niej. Zwolennicy rocka również czasem odznaczają się aparycją, a teksty lubianych przez nichpiosenek także są oznaką sprzeciwu.Jest jeszcze dużo rodzajów i mrowie ich fanów, a między nimi zapewne dużo przedstawicieli młodzieży.

Komentarze:

Mateusz
Kiedyś chciałam grać na perkusji, ale nie miałam do tego predyspozycji i możliwości. Dziś kupiliśmy bębny synowi i perkusja stała się jego całym światem. Nie wiem czy to nie był błąd, bo w domu już od dawna nie było cicho:P
Jan
Nie jestem wielbicielem disco-polo, aczkolwiek moim skromnym zdaniem to w ogóle nie jest kicz, ani tandeta z kilku czynników: po pierwsze muzyka disco polo jest bardzo radosna oraz łatwa do zabawy i tańca; po drugie piosenki opowiadają o tym co najważniejsze: o więzi. Jednak szanuję ją i ludzi którzy słuchają disco polo, ponieważ każdy ma inne gusta.


Powiązane słowa: