Jaką deskorolkę wybrać?

Prawie każdy kto pragnie rozpocząć jeździć na desce, boryka się z problemem – jaki produkt kupić? Po pierwsze początki są zawiłe i z całą pewnością będzie nam ciężko. Otóż to dlatego strasznie istotne jest by dostosować adekwatny sprzęt, taki na którym będziemy mogli opierać się oraz nie rozsypie nam się w przeciągu pierwszego miesiąca czy też tygodnia.

Zanim kupimy własną pierwszą deskorolkę, musimy poznawać jej fundamentalne parametry, ażeby nadawała się do użytku. Nie kupujmy tanich, plastikowych modeli, bowiem nie są one ani wygodne, ani bardzo bezpieczne. Ostatnio ogromniejszą wziętością radują się longboardy, a więc deski dłuższe i szersze standardowych modeli.

Mają około 1 m długości. Miękkie i szerokie kółka gwarantują wyższy komfort jazdy na prostych drogach. Najlepszą opcją jest zmontowanie deskorolki samodzielnie, kupując konkretne części oddzielnie. Deskorolka zakupiona indywidualnie, a więc skateboard mag wprowadzi nas w świat zabawy oraz rozrywki, z którego nie będziemy pragnęli wyjść. Pewnie niektórzy będą sądzić, że w taki sposób deskorolka będzie kosztować drożej. Sam blat może być 7-warstwowy lub 9-warstwowy. Odróżniają się między sobą wyraźnie, bo 7-warstwowa jest o wiele lżejsza. Właściwie każdy dopasowuje je też do swojego ciężaru, jednak fachowcy jeżdżą raczej na tych 7-warstwowych.

Następnym kupnem będą trucki - jest to rzecz niebywale ważna. Dobre trucki wytrzymają spokojnie ze 2 lata, może i więcej. To może zależeć od naszego zaangażowania. Kolejnym krokiem jest dobranie kółek. Kółka mają odmienną twardość od 92A (miękkie) do 102A (twarde). Na pewno efektownej twardości nie wybieramy od razu. Musimy trochę pojeździć żeby się przekonać, jakie są dla nas najlepsze.Powiązane słowa: