Jak zrobić dobry teledysk?

Nie każdy posiada kamerą cyfrową nagrywającą w rozdzielczości HD, ale z pewnością dużo jednostek dysponuje różnorakiego gatunku aparatami fotograficznymi, mającymi możność nagrywania filmów, a na pewno praktycznie każdy ma telefon komórkowy wyposażony w cyfrowy aparat oraz kamerę.

Rzeczony wytwór może nie gwarantuje dużej klasy obrazu, ale jest totalnie wystarczający, żeby popróbować swoich sił w kręceniu teledysków. Na początek powinniśmy zastanowić się nad tym, do jakiego utworu muzycznego pragniemy kręcić film. Gdy już dokonamy wyboru utworu, możemy rozpocząć zabawę a także stworzyć filmy reklamowe albo teledysk. Należy zastanowić się nad ułożeniem fabuły.

Najlepiej byłoby wypisać scenariusz naszego filmiku, jednak nie musi być on niezwykle szczegółowy. Podczas nagrywania zdjęć do klipu, należy zadbać o odpowiednią scenografię a także o możliwie odpowiednim oświetleniu naszego planu filmowego, albowiem przy braku światła jakość filmu dramatycznie spada. Dominującym komponentem wpływającym na jakość i komfort odbioru naszego filmu jest stabilność obrazu. W tym celu porządnie byłoby zaopatrzyć się w statyw, na jakim potrafilibyśmy zmieścić naszą kamerę bądź aparat.

Wszelką scenę naszego filmu trzeba kilkakrotnie powtórzyć, nawet jeśli wydaje nam się, iż wszystko wyszło jak trzeba. W toku montażu, w zaciszu domowym może wydać się, iż tego rodzaju scena jednak nie jest dość fajna. Możemy też zmontować z kilku scen jedną, selekcjonując z każdej najkorzystniejsze momenty. Jeśli już mamy nagrane wszystkie sceny naszego filmu, nadchodzi czas na montaż. Do dyspozycji mamy sporą gamę programów komputerowych, podobnie darmowych ,jak i płatnych, jakież wspomogą nam zmontować nasz pierwszy teledysk.

Komentarze:

Szymon
Cześć. Poszukuję zadowalającego i oczywiście w miarę w interesującej cenie fotografa jaki także stworzy wideofilmowanie Bydgoszcz byłoby to nam na korzyść :) za 6 miesięcy nasz ślub a więc trzeba nieco przyśpieszyć przygotowania.Powiązane słowa: