Jak zostać DJ-em?

Kim jest DJ nikomu za bardzo przywodzić na pamięć nie należy, a w szczególności studentom. DJ dobiera, odtwarza oraz miksuje muzykę w celu rozbawienia publiczności. Wyróżnić jesteśmy w stanie parę odmian DJ-ów, z których praktycznie każdy zajmuje się dźwiękiem lekko w odmienny sposób.

Klubowy DJ warszawa – jego zadanie polega na miksowaniu ze sobą piosenek tanecznych w taki sposób, aby publiczność zdołała tańczyć bez przerw między utworami. DJ musi reagować na potrzeby publiczności, jednak we własnych granicach muzycznych. Dyskotekowy DJ - odtwarza muzykę na dyskotekach i to taką aktualnie uznaną za popularną. Przeważnie puszcza muzykę "na życzenie", przekazuje pozdrowienia, dedykację, zapowiada utwory.

DJ skreczer/turntablista – przeważnie posługuje się odpowiednimi gramofonami, ewentualnie gramofonami połączonymi z oprogramowaniem na komputerze i za pomocą danych urządzeń skreczuje dźwiękiem, więc żywiołowo operuje krótkim fragmentem utworu – często specjalną próbką dobrego dźwięku, w toku gdy z drugiego odtwarzacza jest normalnie odtwarzany jakikolwiek utwór. Aby zostać DJ-em trzeba zrealizować kilka, dosyć istotnych warunków.

Potrzebne jest wyczucie rytmu, porządny słuch, ale tego osoba raczej nie jest w stanie się nauczyć. W zawodzie tym przyda się także szeroka znajomość muzyczna a także biegłość obecnych tendencji muzycznych - zwłaszcza po to, by porządnie dobierać repertuar. Istnieją specjalne "szkoły", które proponują kursy dla DJ-ów, lecz nikt niestety po nich nie zapewnia nikomu pracy. Zarobki DJ-ów są różne i zależą od kilku czynników - rodzaju imprezy, klubu, miasta, doświadczenia.

DJ-e zazwyczaj grają na weselach, imprezach szkolnych, studniówkach oraz zwyczajowych weekendowych imprezach.

Komentarze:

Adam
Aż cofnęłam się do czasów kiedy byłam młoda. WINYLE to była prawdziwa muzyka. Ładne i klarowne melodie. Na każdej z płyt zapisywała się różna historia. Tęsknie za tymi czasami. Zastanawiam się czy kiedykolwiek powrócą. Ale każdy woli co innego. Każdy meloman posiada swój gustPowiązane słowa: