Jak zbudować kolekcję win?

Kolekcjonowanie win to ekskluzywna jak również droga pasja. Lecz prywatna piwniczka wypełniona rzadkimi ale też luksusowymi winami przynosi ogrom satysfakcji i budzi podziw pośród przyjaciół.

Mamy możliwość spotkać się z niejednymi mitami dotyczącymi gromadzenia win przykładowo: jest tylko dla niebywale bogatych ludzi; lista win winna obejmować same rzadkie roczniki. Nie potrzebujemy również obszernej powierzchni do trzymania win. Kolekcjonowanie wina zielona góra jest mieszaniną radości oraz emocji, jakie prędko mogą wymknąć się spod kontrolowania. By stronić od polowania na wielkie wina nie pamiętając o kosztach, trzeba zdecydować na ile potrafisz sobie pozwolić i trzymaj się tego. Kwotę jaką wydamy na wino, najczęściej trzeba traktować indywidualnie.

Nie należy wierzyć poradnikom, wedle których butelka średnio kosztuje ono 60 zł i tym podobnych. Mamy już określone pełne wydatki, dziś należy określić sposób i miejsce spożytkowania budżetu. Może on odzwierciedlać nasz winny gust: jeśli przyjąć, iż otwieramy butelkę wina i codziennie rozlewamy ją do sześciu kieliszków, łatwiej jest określić, ile wina około potrzebne będzie nam w tygodniu. Lepsza kolekcja win winna obejmować przekrój win, to oznacza takich, które leżakują np. 5, 10 lat i więcej a także takie, jakie są gotowe do picia w ciągu roku.

Wiele jednostek myśli, iż dla początkującego kolekcjonera sprawy przechowywania wina są niepotrzebnym zawracaniem głowy. Przechowywanie wina może być proste a także bezproblemowe, kiedy mamy zamiar wypić posiadane wino w ciągu sześciu miesięcy. Wino, tak jak i każdy produkt żywnościowy, jest czułe na otoczenie, jednak alkohol w nim zawarty działa jak środek konserwujący. Dobrze jest ustrzec się kontaktu wina z ciepłą temperaturą.Powiązane słowa: