Jak wygląda rozliczenie się z podatku z Urzędem Skarbowym przez internet?

Czasowość, wygoda oraz prostota spowodowały, że znacznie więcej osób decyduje się na wysłanie wniosku drogą internetową. Wystarczy kilka łatwych kroczków i nasze rozliczenie będzie przygotowane do przesłania do Urzędu Skarbowego.

Krok nr 1: Przygotowanie PIT-11

Najlepiej rozpocząć będzie od najłatwiejszej rzeczy, czyli przygotowanie blisko swojego komputera PIT-11, jakie powinieneś dostać ze swojej firmy. Gdy dostaniesz więcej niż 1 formularz PIT-11, ze względu np. na pracę w kilku oddzielnych firmach, musisz przygotować wszystkie otrzymane formularze.

Krok nr 2: Wybranie aplikacji do rozliczeń

W internecie możemy znaleźć bardzo dużo programów do rozliczeń ze skarbówką. Ważne jest więc, by dobrać taki, który jest dla nas najkorzyystniejszy. Zadecydować może o tym wygląd, łatwość obsługi czy także wybrana organizacja publiczna. przykładowy z programów do rozliczeń ze skarbówką znajdziesz na witrynie www.najlepszy-program-pit.pl.

Krok 3: Wypełnienie deklaracji

Kiedy jest już wszystko zgromadzone, możemy przejść do wypełnienia zeznania podatkowego. Zwykle przebywa to w kilku krótkich etapach. Nalezy wpisać wszystkie swoje dane osobowe i Urząd Skarbowy, w jakim się rozliczmy, informacje z PIT-11, wybrać ulgi, z których możemy korzystać i gotowe.

Krok 4: Wysłanie zeznania podatkowego

Kiedy nasza deklaracja jest już wypełniona, wystarczy ją wysłać do organu podatkowego. Można tego dokonać na portalu Ministerstwa Finansów, niektóre programy bądź strony internetowe również oferują tę możliwość.

Wystarczy jedynie poczekać na Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), by mieć pewność, że wypełniliśmy poprawnie zeznanie podatkowe i dotarło ono do organu podatkowego.Powiązane słowa: