Jak wygląda rozliczenie się z podatków z Urzędem Skarbowym przez internet?

Czasowość, łatwość oraz prostota sprawiły, że coraz więcej użytkowników decyduje się na wysłanie wniosku drogą elektroniczną. Wystarczy kilka łatwych kroków a nasze rozliczenie jest przygotowane do wysłania do Urzędu Skarbowego.

Krok 1: Wyjęcie PIT-11

Najlepiej rozpocząć będzie od najprostszej rzeczy, czyli położenie blisko komputera PIT-11, które dostałeś ze swojej firmy. W przypadku gdy otrzymasz więcej niż 1 formularz PIT-11, ze względu np. na pracę w dwóch różnych zakładach, należy przygotować wszystkie otrzymane formularze.

Krok nr 2: Wybranie programu do rozliczeń

W sieci można odnaleźć wiele aplikacji do rozliczeń ze skarbówką. Ważne jest zatem, aby wybrać taki, który będzie dla nas najkorzyystniejszy. Zdecydować może o tym wygląd, łatwość obsługi czy wybrana instytucja publiczna. z programów do rozliczenia się z fiskusem odnajdziesz na stronie www.najlepszy-program-pit.pl.

Krok nr 3: Uzupełnienie deklaracji

Gdy mamy już wszystko zgromadzone, można przejść do uzupełniania rozliczenia podatkowego. Zazwyczaj przebywa to w kilku prostych częściach. Nalezy wpisać koniecznie swoje dane osobowe i Urząd Skarbowy, w jakim się rozliczmy, informacje z PIT-11, zaznaczyc ulgi, z których możemy skorzystać i gotowe.

Krok nr 4: Wysłanie zeznania podatkowego

Kiedy nasza deklaracja jest już wypełniona, wystarczy ją wysłać do organu podatkowego. Można tego dokonać na portalu Ministerstwa Finansów, niektóre programy bądź strony internetowe również oferują tę możliwość.

Wystarczy jedynie poczekać na Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), by mieć pewność, że wypełniliśmy poprawnie zeznanie podatkowe i dotarło ono do organu podatkowego.Powiązane słowa: