Jak rozliczyć się ze skarbówką przez internet?

Szybkość, łatwość oraz prostota spowodowały, że coraz szersze grono osób decyduje się na wysłanie wniosku drogą elektroniczną. Wystarczy parę prostych kroczków i Twoje rozliczenie jest gotowe do przesłania Skarbówki.

Krok 1: Przygotowanie PIT-11

Najlepiej rozpocząć jest od najprostszej rzeczy, mianowocie przygotowanie obok swojego komputera PIT-11, które powinieneś dostać ze swojej firmy. Gdy otrzymasz więcej formularzy PIT-11, ze względu np. na pracę w kilku różnych zakładach, należy wyjąć wszystkie formularze.

Krok 2: Wybór aplikacji do rozliczeń

W sieci można odnaleźć dużo programów do rozliczenia ze skarbówką. Istotne jest zatem, aby dobrać taki, który będzie dla nas najkorzyystniejszy. Zadecydować może o tym wygląd, prostota obsługi czy także wybrana organizacja pożytku publicznego. Jeden z aplikacji do rozliczenia się z fiskusem odnajdziesz na witrynie www.najlepszy-program-pit.pl.

Krok 3: Wypełnienie zeznania

Kiedy jest już wszystko przygotowane, można przejść do wypełnienia zeznania podatkowego. Zazwyczaj trwa to w kilku prostych etapach. Nalezy podać wszystkie swoje dane osobowe i Urząd Skarbowy, w którym się rozliczamy, informacje z PIT-11, wybrać ulgi, z których możemy skorzystać i gotowe.

Krok 4: Wysłanie zeznania podatkowego

Kiedy nasza deklaracja jest już wypełniona, wystarczy ją wysłać do organu podatkowego. Można tego dokonać na portalu Ministerstwa Finansów, niektóre programy bądź strony internetowe również oferują tę możliwość.

Wystarczy jedynie poczekać na Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), by mieć pewność, że wypełniliśmy poprawnie zeznanie podatkowe i dotarło ono do organu podatkowego.Powiązane słowa: