Jak rozliczyć się z Urzędem Skarbowym przez internet?

Szybkość, łatwość i prostota sprawiły, że coraz szersze grono osób decyduje się na wysłanie deklaracji podatkowej drogą elektroniczną. Starczy parę łatwych kroków a Twoje rozliczenie będzie gotowe do przesłania Skarbówki.

Krok nr 1: Przygotowanie PIT-11

Najłatwiej rozpocząć będzie od najłatwiejszej rzeczy, mianowocie położenie obok komputera PIT-11, które powinieneś dostać od swojego szefa. W przypadku gdy dostaniesz więcej niż 1 formularz PIT-11, ze względu np. na pracę w kilku różnych firmach, musisz wyjąć wszystkie otrzymane formularze.

Krok nr 2: Wybranie aplikacji do rozliczeń

W internecie można odnaleźć bardzo dużo programów do rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Ważne jest więc, aby wybrać taki, który będzie dla nas najkorzyystniejszy. Zdecydować jest w stanie o tym wygląd, łatwość obsługi czy także wspierana instytucja publiczna. z programów do rozliczenia się z Urzedem Skarbowym znajdziesz na stronie www.najlepszy-program-pit.pl.

Krok 3: Wypełnienie formularza

Gdy mamy już wszystko zgromadzone, możemy przejść do uzupełniania zeznania podatkowego. Zazwyczaj trwa to w kilku krótkich częściach. Nalezy podać wszystkie swoje dane osobowe i Urząd Skarbowy, w którym się rozliczamy, dane z PIT-11, zaznaczyc ulgi, z których chcemy korzystać i koniec.

Krok 4: Wysłanie zeznania podatkowego

Kiedy nasza deklaracja jest już wypełniona, wystarczy ją wysłać do organu podatkowego. Można tego dokonać na portalu Ministerstwa Finansów, niektóre programy bądź strony internetowe również oferują tę możliwość.

Wystarczy jedynie poczekać na Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), by mieć pewność, że wypełniliśmy poprawnie zeznanie podatkowe i dotarło ono do organu podatkowego.Powiązane słowa: