Jak narodziło się disco polo?

Nie istnieje niemal drugi taki gatunek muzyczny, jaki wzbudza podobnie sprzeczne ekscytację co disco polo. Dla jednych kicz oraz banalne dźwięki, dla drugich autentyczne piosenki oraz ruszające melodie. Kiedy oraz jak zaistniała najbardziej kontrowersyjna krajowa muzyka?

Początki disco polo przypadają na lata 80-te minionego stulecia, gdy to rozwój multimedialnych instrumentów klawiszowych, zapoczątkował rebelię w muzyce popularnej, rockowej, lecz głównie tanecznej. Wtenczas pierwsi wykonawcy, na podobieństwo popularnego wtedy w Polsce włoskiego „italo disco”, tworzyli pionierskie utwory disco polo, które często były oparte na starszych ludowych melodiach. Te na nowo zaaranżowane oraz stwarzane wtenczas piosenki jeszcze nie nosiły nazwy disco polo.

Rozmawiało się o nich wtedy „muzyka chodnikowa”, albowiem kasety z takimi nagraniami sprzedawane były w ogromnych ilościach na straganach. W 1993 roku muzyka chodnikowa przemieniła nazwę na disco polo. Lata 90-te to niezwykły wzrost i najlepszy czas dla muzyki disco polo. Sławę hitów, jakie nie były już tylko przeróbkami wybitnych melodii, dosięgnęła niespotykany poziom. Jednak równie szybko jak disco polo zyskało szczyt, tak równie błyskawicznie z niego spadło.

Kiedy duża ilość z nas zapomniała już o muzyce disco polo, w ostatnim czasie, znowu zyskuje na popularności, zwłaszcza za sprawą zespołu Weekend, jaki wykonuje hit „Ona tańczy dla mnie”. Aktualnie większość osób może być zaskoczona na jakim wysokim pułapie są rejestrowane teledyski disco polo. Disco polo utrzymało swój klimat muzyki zwykłej, wesołej, doskonałej do całonocnej zabawy na parkiecie, nie przeobraziły się też teksty, jakież w dalszym ciągu zazwyczaj powiadają o miłości, dojrzała jednakże sama produkcja muzyczna.

Komentarze:

Aleksandra
Być może się wydawać że disco {|polo) to żenada pomimo tego nie zaprzeczajmy że wesele nie mające disco polo się nie uda. Nawet Ci ludzie, którzy psioczą na disco będąc na weselu po paru głębszych nie zaprzeczą iż tylko przy owej muzyce można się bawić. Ja indywidualnie bardzo rekomenduję zespół muzyczny wesela Gdańsk Feeling, co prawda grają nie tylko disco polo mimo wszystko idealnie nadają się na wesela.
Wojciech
Disco polo to nie są tylko romantyczne ballady lecz również super muzyczka do zabawy i tańców. Energy Mix Vol 49 to coś dla gości, które lubią creazy imprezy. Niebawem Andrzejki zatem bardzo warto się przygotować i zagwarantować przyjaciołom zachwycającą zabawę.Powiązane słowa: