Gdzie nocować w Tychach?

Tychy to jedno z największych miast z obszaru Śląska. Umiejscowione na granicy Kotliny Oświęcimskiej i Wyżyny Śląskiej miasto przyciąga nie tylko przedsiębiorców związanych z miejscową branżą hutniczą i wydobywczą, aczkolwiek również niezliczone tłumy turystów.

Mimo, że Tychy uważane były dotychczas za zanieczyszczoną miejscowośćprzemysłową, to zaczynają być coraz bardziej atrakcyjną turystycznie lokalizacją. Przeto też gdy chodzi o noclegi tychy są coraz lepiej rozwinięte, a infrastruktura turystyczna daje radę działać zdecydowanie z lepszą prężnością. I co tu się dziwić. W mieście da się znaleźć budynki, pamiętające jeszcze czasy średniowiecza, a w granicach administracyjnych miasta jest 150 hektarów powierzchni zielonych – parków, skwerów i ogrodów. Na wyjątkową uwagę może zasługiwać osiedle „A” zwane również inaczej Osiedlem Anny, czyli kompleks architektoniczny na aż 6000 osób, zdający się być kultem ideału socjalistycznego budownictwa. Pełna spójności, z ciekawymi efektami zabudowa, nowatorski układ ulic połączonych centralnym placem z obiektami publicznymi czyni z osiedla A kapitalny zabytek socjalistycznej koncepcji architektonicznej. Ponadto, jest to jeden z paru całkowicie ukończonych tego typu projektów w Polsce.

Tychy zdają się być także niezwykle inspirujące zważając na panujący tu klimat. Z powodu szczególnego usytuowania, w tym mieście niemal stale wieje wiatr, przez co Tychy są nazywane „miastem przeciągów”. Dodatkowo bardzo wcześnie (nieraz też we wrześniu) w Tychach zaczyna padać śnieg. Z powodu tych cech, to miasto aglomeracji śląskiej okazuje się być ze wszech miar warte zwiedzenia. Samo w sobie ma wiele do zaoferowania, lecz też może stać się dogodną bazą wypadową do zwiedzania obszaru całego Śląska.Powiązane słowa: