Doceń Chorzów, bo to piękne miasto

Chorzów to posiadające rozwinięty przemysł miasto, stanowiące serce Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Nie kojarzy się w pierwszej chwili z turystyką, a przecież miasto to szczyci się bogatą historią. Onegdaj Jaworzno było nawet stolicą Rzeczpospolitej Krakowskiej. Pierwsze napomnienia o istnieniu miasta zdają się pochodzić z 1229 roku i od tego momentu toczy się historia miasta. Z tegoż powodu w mieście znajduje się sporo zabytków i miejsc wartych pooglądania.

Od najstarszych, pamiętających czasy średniowiecza budynków chociażby jak kościół świętego Wojciecha do tego co pozostało po II wojnie światowej takich jak Centralny Obóz Pracy czyli miejsce,w którym przetrzymywano żołnierzy AK, Polaków, Niemców, Cyganów i pozostałych więźniów systemu faszystowskiego. Obóz ten wzorował się na sowieckich łagrach i do tej pory mamy możność zwiedzać pozostałości po dawnym więzieniu. Poza tym na obszarze miasta mieszczą się przeróżne obiekty zabytkowe oraz atrakcje turystyczne – takie jak na przykład budynek byłej rzeźni z końca XVIII wieku, będący zabytkiem techniki.

Mimo przemysłowego charakteru miasta, infrastruktura turystyczna, jak na całym obszarze Śląska zdaje się być tu totalnie poddana rozbudowie, przez co do miasta zjeżdża się coraz większe ilości gości z całej Polski i pozostałych krajów, głównie Niemiec. Zarazem, wybierają noclegi tutaj także przedsiębiorcy wiążący działania z Okręgiem przemysłowym, dlatego też noclegi w jaworznie to rozwinięta baza hoteli i pensjonatów na różnorodnym poziomie, zdające się być odpowiedzią na różnego rodzaju oczekiwania ludzkie. Znajdziemy tutaj i hotele o wysokim standardzie, i skromniejsze pensjonaty a ponadto sieć kwater prywatnych.

Noclegi w chorzowie to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania calutkiego obszaru z województwa śląskiego.Powiązane słowa: