Czy wyjazd integracyjny jest potrzebny?

W pakiecie z nadchodzącą wiosną wzmaga się popularność na wycieczki integracyjne. Firmy organizujące wyjazdy integracyjne prześcigają się w projektach na integrację dla swoich konsumentów, zaś ludzie wydziałów HR nerwowo przeglądają dziesiątki ofert w poszukiwaniu czegoś co spodoba się ich pracownikom.

Dlaczego firmy decydują się wydać kilkanaście tysięcy na 1 wypad czy też weekend? Jak się okazuje dobra impreza integracyjna jest w stanie wywołać firmie fenomenalne wartości a także to na wielu szczeblach. Zupełnie wiedzą o tym zarządzający wiodącymi na rynku firmami – oni nie oszczędzają gotówki na wyjazdach dla swoich pracujących. Wyjazd integracyjne mają donieść pracownikom niezapomnianych wrażeń w taki sposób, żeby zmotywować ich do bardziej efektywnej wytwórczości. Już samo uczestnictwo w wyjeździe integracyjnym zezwala rozsądniej spotykać nie tylko siebie nawzajem, lecz i swoje możliwości.

W czasie integracji pracownicy często ujawniają niezauważone przedtem przez pracodawcę umiejętności zarówno w wymiarze indywidualnym jak i grupowym. Po dobrze zorganizowanym urlopie ludzie wracają wypoczęci, pełni sił i zapału do podejmowania nowych wyzwań stawianych przez firmę. Rezultatem jest wzrost identyfikacji pracownika z marką, co wymiernie przekłada się na jego efekty w pracy. Nie ma nic gorszego niżeli wyjazdy integracyjne robione na siłę jak również bez żadnego pomysłu. Zdarza się to w organizacjach, jakich zarządzający traktują organizowanie imprez wyjazdowych jako biznesową modę, lecz totalnie nie rozumieją jak dużo mogą w ten sposób uzyskać.

Tego rodzaju wyprawy nie dają pożądanych efektów i nawet wydając sporo na należytych organizatorów, impreza takiego rodzaju może okazać się zupełną klapą.Powiązane słowa: