Czy dmuchane zabawki są bezpieczne?

W czasie wakacji regularniej nabywamy naszym dzieciom dmuchane zabawki do ogrodu albo na plażę. Na co powinniśmy kierować wyjątkową uwagę, kupując dziecku takiego rodzaju zabawki? Po pierwsze porządnie jest sprawdzić czy tego typu zamki dmuchane posiadają instrukcje bezpiecznego stosowania.

Nie zawsze myślimy o akcesoriach tego rodzaju w ten sposób – są przecież kolorowe i przyciągają wzrok szkrabów, za to w czasie wakacji wielokrotnie ulegamy namowom naszych pociech. W tym przypadku należy postawić na rozsądek. Rodzice nie muszą przewodzić się atrakcyjnym stylem dmuchanych gadżetów dla najmłodszych. Niezwykle ważne jest to, że do wynalazku powinna być dołączona instrukcja obsługi w języku polskim. Zaleca się też zwrócić uwagę na budowę produktu, kontrolując jego jakość, przykładowo krawędzie nie powinny być ostre, a zawór powietrza nie powinien wystawać w większym stopniu aniżeli 5 mm nad powierzchnię zabawki. Jeśli zdecydowaliśmy się na wynajem dmuchanego sprzętu bądź zajrzymy na plac zabaw pełen dmuchanych ślizgawek a ponadto domków należy skierować uwagę na parę rzeczy.

Bardzo warto sprawdzić, czy okaziciel sprzętu zadbał o porządną liczbę opiekunów nad dmuchaną zabawkę, a także, czy zadbał o odpowiednie przechowania sprzętu – czy zamek albo inne dmuchana zabawka jest prawidłowo zamontowana – nie zdmuchnie jej wiatr czy może nie popłynie razem z prądem wodnym. Sprawdzając sprzęt, warto przy okazji zwrócić również uwagę na obsługę, jeśli posiadamy wątpliwości co do jej trzeźwości, trzeba natychmiastowo powiadomić właściciela zabawek plus policję.

W owego rodzaju kwestiach nie należy mieć żadnych skrupułów – zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieciaków jest najważniejsze.Powiązane słowa: