Ćwiczenia szybkiego czytania

Bezzwłoczne czytanie oznacza umiejętność czytania z prędkością o wiele ogromniejszą od prędkości normalnej osoby. Jest to profesja szczególnie konieczna w współczesnym globie, w jakim treści dezaktualizują się bardzo szybko. A od nas żąda się prędkiego przyswojenia owych treści. Ale specjalność prędkiego czytania to nie tylko szybsze tempo w odkodowywaniu symboli graficznych.

To także wspaniały trening możności użytkowania poznawczych człowiekav. Prędkie przeczytanie ze zrozumieniem pozwala na podtrzymanie wysokiej skuteczności umysłowej. To nie tylko sposób na szybsze przyswojenie wiedzy, lecz też swego typu profilaktyka dla głowy. Nauka pośpieszne czytania pozwala zadbać o stosowną formę intelektualną. Na czym więc polega trening błyskawicznego czytania ? Człowiek do czytania zazwyczaj używa lewej półkuli mózgu, bowiem tam właśnie mieszczą się ośrodki rozumienia słów plus mowy. Prawa półkula odpowiedzialna jest za intuicję, kreatywność lub ogólne spostrzeganie. Trening szybkiego czytania, tak jak dużo technik pomagających w zapamiętywaniu, uczy w jaki sposób połączyć pracę obu półkul mózgowych. Trening zajmuje się ćwiczeniem mięśni gałek ocznych a oprócz tego eliminacją złych przyzwyczajeń.

Podstawowe korzyści owego treningu to przede wszystkim poprawa pamięci a ponadto koncentracji. Poprawia się również zdolność rozumienia czytanego tekstu a także zdolność logicznego myślenia. Uczy się jak minimalizować ilość zatrzymań wzroku a także ćwiczy się antycypację, a więc przewidywanie. Ćwiczyć powinniśmy przynajmniej 3 razy w tygodniu po piętnaście minut dziennie. Lecz zanim rozpocznie się ćwiczenia, ważne jest ażeby zrozumieć jak funkcjonuje umysł jednostek i w jaki sposób przebiega proces odkodowywania znaków graficznych czyli czytanie.

trening szybkiego czytaniaPowiązane słowa: