Co robić w dzień dziecka?

Czerwiec przybliża się dużymi krokami. A wraz z jego początkiem najważniejsze święto dla każdych dzieci. Rodzice już zaczynają myśleć a także planować cóż kupują w podarku swoim pociechom. Jak zawsze do wyboru jest kilka okoliczności: - Prezenty rzeczowe – dobór nieograniczony. Wybierać można między innymi w maskotkach, grach, lalkach, zabawkach interaktywnych, pojazdach, klockach itd.

Kiedy wiemy o czym marzą dzieci, zadanie posiadamy zdecydowanie o wiele bardziej ułatwione. - Plac zabaw – jeżeli w ciągu tygodnia dużo pracujesz i nie zdołasz przeznaczyć zbyt wiele czasu na pobyt na placu zabaw, zrób to właśnie w tym dniu. Spędź z dzieckiem tyle czasów ile będzie chciało. W szczególności aktywnie. Biegajcie, bawcie się, huśtajcie i głośno śmiejcie do samego wieczora. - Lody/pizza/słodycze – bądź cokolwiek odmiennego, szkodliwego na co ochotę posiada twoje dziecko. Ten jeden wieczór przymknij oko na zasady żywieniowe, przyjęte zasady i przyjmij, że tego rodzaju zgoda jest to prezent na Dzień Dziecka. - Podróż – nie koniecznie mowa o te za granicę. Zabierz dziecko do zoo, czy może na przygodę rowerową.

Mamy możliwości wybierać się także do kina, muzeum lub pozwiedzać niewidziane przedtem zakątki własnego miasta. Odpowiednim rozwiązaniem będzie także pobyt na łonie natury: park, plaża, las. - Domowe zacisze – jeśli pogoda nie przyzwala na wyjście z domu, spędźcie czas w nim, lecz koniecznie wspólnie w aktywnej zabawie. Wyciągnijcie puzzle, gry planszowe oraz grajcie cały wieczór. Obejrzyjcie dobranocki czy może filmy hd i nie zapomnijcie o dużej misce prażonej kukurydzy a oprócz tego zimnej, mocno gazowanej coli.

Dzieci będą wniebowzięte. Cokolwiek wybierzecie, kierujcie się upodobaniami maluszka. Pamiętajcie, iż to ich dzień i to one mają się cieszyć. Chociażby jeśli ich warianty nie są wam na rękę.Powiązane słowa: