Co oznacza Skateboard

1-wsze skateboardy nie przypominały owych, z teraźniejszych czasów. Ich struktura prędzej przypominała skutery aniżeli deski do jeżdżenia. Koła skateboardów w początkach XX wieku, były zamocowane do drewna, które służyło niegdyś za ramy okien, z uchwytami, niestabilne i poprzez to były mało aerodynamiczne jak również niestabilne. W ciągu następnych lat zaczęto używać metalowych kół.

Wraz ze rozwojem wziętości surfingu w 1959 roku naczelny skateboard był już na sprzedaż. W latach 60-tych skateboard osiągnął zachwycającą popularność pośród wyznawców surfowania. W tym samym okresie powstało wiele skate video magazine. Firma Makaha w 1963 roku zaprojektowała 1-wsze profesjonalne deskorolki a oprócz tego powstała specjalna drużyna w celu promowania sprzętu. Pierwotne mistrzostwa na skateboard odbyły się w tym samym roku w Pier Avenue Junior School w Hermosa. Do roku 1965 sport ten pozostał wyniesiony na międzynarodowe turnieje, zawody, filmy, czasopisma.

Skateboard w basenach był niebywale atrakcyjny na początku lat 80, w wyniku lepszej technice, na których można było praktykować skoki a ponadto wykraczać poza swe możliwości. W związku z tym zaczęto wymuszać ubezpieczenia skateparków. Dla mnogości posiadaczy był to kosztowny interes, więc zaczęli oni zamykać parki i tym samym skateboarding rozpoczął stopniowo znikać. W 1986 roku w Stanach Zjednoczonych pojawiła się nowa moda. Na drogach pojawiły się skateboardy i co więcej narodził się nowy styl – miejski styl. Pod koniec lat 90-tych fundamentalnym osiągnięciem deskorolek jest wiele firm zajmującymi się taką tematyką.

W przeciągu minionych 40 lat skateboard posiadał swe wzloty oraz upadki. Jednak technologia posunęła się do przodu i fama deskorolki nigdy w życiu nie została zepchnięta na następny plan dla jej prawdziwych wielbicieli. Deskorolka serwuje wiele przyjemności, rewelacyjną zabawę oraz znakomity sport.Powiązane słowa: