Co możemy odliczyć w PIT-37?

Chyba nikt z nas nie lubi corocznego rozliczania się z podatków. Bardzo dużo z nas gubi się w przepisach i niezbyt orientuje się jak sobie z nim dać radę. Jest możliwość odliczenia niektórych rzeczy od zapłaconego podatku, niestety nie każdy o nich wie.

Ulga na dziecko

Jest jedną z najczęściej wykorzystywanych ulg umożliwionych przez przepisy. Przysługuje ona na każde dziecko, bez względu ile dzieci ma rozliczająca się odoba. Wysokość ulgi ulgi uzależniona jest od ilości dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł za miesiąc, natomiast na czwarte i kolejne 225 zł na miesiąc.

Ulga za internet

Ulga ta obecnie została dosyć mocno ograniczona. Możemy z niej skorzystać tylko przez dwa kolejne lata. Co znaczy, iż ulgę tą możemy rozliczyć tylko w dwóch rozliczeniach, za dwa kolejne lata. Ograniczona jest również wysokość odliczenia, z którego może skorzystać podatnik a równa się ona 760 zł.

Odliczenie na emeryturę, czyli IKZE

Coraz więcej osób decyduje się na oszczędzanie na swoją emeryturę, korzystając z III filaru. Ci, co zdecydowali się na odkładanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczać wpłaty na to konto. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wysokością przychodów oszczędzającego i maksymalną wartością składek, jakie można oszczędzić w przeciągu roku na IKZE.

Ulg jest znacznie więcej. Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na stronie www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiesz się też, jak rozliczać PIT-37, na czym polega wspólne rozliczenie z mężem lub żoną czy też rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dziecko.Powiązane słowa: