Co możemy odliczyć w PIT-37?

Na pewno żadne z nas nie trawi rocznego rozliczania się z podatku. Sporo osób nie odnajduje się w procedurach oraz nie do końca orientuje się w jaki sposób ma sobie z nim dać radę. Istnieje możliwość odliczenia różnych rzeczy od zapłaconego podatku, jednakże nie każdy o wszystkich słyszał.

Ulga na dzieci

Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg wprowadzonych przez państwo. Przysługuje ona na każde dziecko, bez różnicy ile dzieci ma podatnik. Wysokość ulgi ulgi uzależniona jest od ilości posiadanych dzieci. Na pierwsze i drugie dziecko ulga wynosi 92,67 zł miesięcznie na trzecie 166,67 zł za miesiąc, a na czwarte i każde kolejne 225 zł na miesiąc.

Ulga na internet

Ulga ta w tej chwili została już dosyć bardzo mocno ograniczona. Możemy z niej korzystać tylko przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Co oznacza, iż ulgę tą można rozliczyć wyłącznie w dwóch rozliczeniach, za dwa kolejne lata. Ucięta jest także wysokość odliczenia, z którego może skorzystać podatnik a równa się ona 760 zł.

Ulga na emeryturę, czyli IKZE

Coraz większa ilość Polaków decyduje się na odkładanie na przyszłą emeryturę, korzystając z III filaru. Ci, którzy zdecydowali się na oszczędzanie na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, mogą odliczać wpłaty na ten fundusz. Z ulgi mogą skorzystać podatnicy rozliczający się PIT-37, PIT-36, PIT-28 oraz PIT-36L. Ulga ta ograniczona jest wielkością przychodów podatnika oraz maksymalną wartością składek, jakie możemy oszczędzić w przeciągu roku na IKZE.

Ulg jest dużo więcej. Szczegółowe informacje w tym temacie odnajdziesz na stronie www.jak-rozliczyc-pit-37.pl. Dowiedzieć się możesz też, jak rozliczać PIT-37, na czym polega wspólne rozliczenie z mężem lub żoną czy też rozliczenie dla osób samotnie wychowujących dziecko.Powiązane słowa: