Co daje czytanie książek?

Szczegółowe badania dotyczące stanu czytelnictwa w naszym kraju są przerażające – tylko niewielka liczba ludzi czyta i z istoty nie są to zbyt ambitne lektury.

Nietrudno jest więc wysnuć morały, iż z każdym kolejnym pokoleniem ilość czytających będzie się zmniejszać. Moglibyśmy temu jednakże zaradzić, jednakże do tego musimy zaangażować matki oraz ojca. Mowa o czytanie publikacji dzieciom, poprzez czemu maluchy już od najmniejszych lat mają do czynienia z księgami i mogą się przekonać, iż jest to zarówno ciekawa forma spędzania wolnego czasu co przesiadywanie przed komputerem czy oglądanie telewizji.

Operandów przemawiających za czytaniem jest naturalnie więcej: czytanie  ciekawe książki dzieciom sprawia, że są one szczególniej kreatywne i prędzej im skupić się na jednej sprawie.

Od wielu lat wyznaje się również, iż czytanie książek dzieciom wzmaga wyobraźnię, a to jest w stanie się dzieciom bardzo przydać w przyszłości. Nie możemy więc szczędzić do tego, iż pozycje książkowe kompletnie przegrają na uhonorowaniu, gdyż byłaby to obszerna utrata, której nowatorskie produktu elektroniczne na pewno by nie zrekompensowały.
 Powiązane słowa: