Ciarki na plecach - tak piękny jest Śląsk!

Województwo śląskie do tej pory kojarzyło się wyłącznie z przemysłowym regionem, pełnym kopalń i dymiących kominów hut.

A azaliż nadanie miana najbardziej pełnego zanieczyszczeń i szarego regionu Polski jest już od sporego czasu przestarzałe. Województwo śląskie od lat trudzi się z zanieczyszczeniem środowiska poprzez wprowadzanie coraz to bardziej nowatorskich technologii proekologicznych w przeróżnych zakładach przemysłowych w owym regionie. Dodatkowo, województwo śląskie wprowadziło obszerny, ogromny program promocji turystycznej regionu. Miliony złotych zostały wyłożone na to, żeby turyści z całego kraju i świata zdołali dostrzec, co region da radę zaoferować. A ma do zaoferowania wiele.

Przede wszystkim śląskie może pochwalić się ogromną ilością zabytków jeszcze z okresu średniowiecza. Śląskie miasteczka w większości zdają się być niezwykle stare a sam region nie poniósł wielkich strat podczas II wojny światowej, gdyż wtedy jeszcze zdawał się być na terytorium Niemiec. Oprócz zabytków architektury możemy wyszukać tutaj również zabytki techniki. To tutaj turyści mogą zwiedzić muzea kopalnictwa, hutnictwa i rozliczne nieaktywne kopalnie i fabryki. Aby zwiedzić to wszystko wystarczy wybrać na noclegi katowice i wyruszyć na wypad po to, by pozwiedzać okolice Śląska. Z największych miast, jak z Katowic właśnie, w każdym miejscu uda się na spokojnie dotrzeć zarówno rozbudowaną infrastrukturą drogową jak i koleją.

Katowice mają nawet swoje lotnisko, więc nic Ci nie przeszkadza, by przyjechać tu samolotem. Śląsk to w dzisiejszych czasach chyba najbardziej atrakcyjny obszar turystyczny w kraju, a jednocześnie nie tak tłumnie odwiedzany jak Pomorze czy góry. Dlatego też warto tutaj podjechać i odkryć całe piękno naszego kraju.Powiązane słowa: