Chorzów - nie omijaj łukiem, tylko przyjedź tu!

Chorzów to przemysłowe miasto, będące sercem Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Nie niesie skojarzeń tak od razu z turystyką, a przecież ta miejscowość może szczycić się niemałą historią. Onegdaj Jaworzno zdało się być nawet stolicą Rzeczpospolitej Krakowskiej. Pierwotne napomnienia o istocie miasta zdają się pochodzić z 1229 roku i od tego momentu toczy się historia miasta. Przez to w Tej mieścinie znajduje się wiele zabytków oraz miejsc wartych pooglądania.

Od najstarszych, pamiętających czasy średniowiecza budynków takich jak kościół świętego Wojciecha do pozostałości po II wojnie światowej takich jak Centralny Obóz Pracy czyli miejsce,w którym przetrzymywano żołnierzy AK, Polaków, Niemców, Cyganów i innych więźniów systemu faszystowskiego. Obóz ten wzorował się na sowieckich łagrach i do tej pory można zwiedzać pozostałości po dawnym więzieniu. Na domiar tego na obszarze miasta mieszczą się przeróżne obiekty zabytkowe i atrakcje turystyczne – takie jak na przykład budynek dawnej rzeźni z końca XVIII wieku, będący zabytkiem techniki.

Mimo przemysłowego charakteru miasta, infrastruktura turystyczna, jak na calutkim obszarze Śląska jest tutaj totalnie rozbudowana, dzięki czemu do miasta przyjeżdża troszkę większe ilości gości z całej Polski i pozostałych krajów, zwłaszcza Niemiec. Zarazem, nocują tutaj również przedsiębiorcy związani z Okręgiem przemysłowym, dlatego też noclegi w jaworznie to rozwinięta baza hoteli i pensjonatów na przeróżnym poziomie, zdające się być odpowiedzią na różnorodne potrzeby ludzi. Znajdziemy tu i hotele wysokiej klasy, i pełne prostoty pensjonaty a również sieć kwater prywatnych.

Noclegi w chorzowie to po za tym doskonała baza na wypady w celu zwiedzania całego obszaru Śląska.Powiązane słowa: